Péče o děti Jezírko

Jezírko logo

Co Jezírko nabízí Vám a Vašim dětem

Jezírko je zařízení školkového typu pro děti od 2 do 4 let, které Rodinné centrum Studánka provozuje již od roku 2012. Jezírko je provozováno na základě vázané živnosti „Péče o děti do tří let věku v denním režimu“. Nabízíme péči s pravidelným denním programem a aktivitami vedoucími k rozvoji dětí po všech stránkách. Pro děti jsou předem připraveny věku přiměřené aktivity (výtvarné, hudební, sportovní a didaktické). K dispozici je kromě třídy také uzavřené dětské hřiště a tělocvična.

Při práci s dětmi vycházíme z principů Školy lásky v rodině a zařazujeme prvky Montessori pedagogiky. Důraz klademe na individuální přístup k dětem, známé, bezpečné a laskavé prostředí. Jezírkovou „normou“ je 1 pečovatelka na 5 dětí.

Naším cílem je co nejvíce vyjít vstříc poptávce rodičů a zajistit flexibilní péči o jejich děti. Můžete proto přihlásit děti na každodenní, pravidelnou (např. 2 nebo 3 dny v týdnu), nepravidelnou, nebo též polodenní docházku.

Po domluvě je možné přijmout i děti mladší 2 let. Podmínkou je individuální péče (viz ceník níže).

Přijímáme děti bez ohledu na trvalé bydliště a zaměstnanost rodičů až do naplnění naší kapacity.

Provozní doba a stravování

Provoz, včetně stravy (oběd + 2 svačiny, pitný režim), je zajištěn každý všední den od 7:00 do 16:00.

stravné – 50 Kč/den (svačina 10Kč, oběd 30 Kč, svačina 10 Kč, pitný režim), 40Kč/ polodenní strava

Ceník Jezírka pro školní rok 2019/2020

Péče o děti je plně hrazena rodiči, provoz Jezírka není hrazen z žádné dotace. Uvedené ceny jsou bez stravného, platí se vždy předem na každý měsíc.

DOCHÁZKApolodennícelodenní
(7 – 12 nebo 11 – 16)(7 – 16)
děti starší 2 let
pravidelně 5 dní v týdnu4 200 Kč/ měs.6 000 Kč/ měs.
pravidelně 4 dny v týdnu3 700 Kč/ měs.5 200 Kč/ měs.
pravidelně 3 dny v týdnu3 000 Kč/ měs.4 200 Kč/ měs.
pravidelně 2 dny v týdnu2 000 Kč/ měs.3 100 Kč/ měs.
pravidelně 1 den v týdnu1 100 Kč/ měs.1 800 Kč/ měs.
nepravidelná docházka300 Kč/ den500 Kč/ den
individuální péče v Jezírku
dítě starší než 18 měsíců500 Kč/ den800 Kč/ den
dítě mladší než 18 měsíců650 Kč/ den1 000 Kč/ den
individuální péče – dítě má pro sebe ve třídě jednu pečovatelku, která se stará pouze o něj. Pro děti mladší 2 let je automatická, pro děti okolo dvou let dle individuální potřeby každého dítěte.

Kdo o Vaše děti v Jezírku pečuje

O vaše děti pečuje stálý tým zkušených certifikovaných pečovatelek

Koordinátorka hlídání a hlavní pečovatelka – Blanka Mahelová (dětská sestra)

Další pečovatelky  – Dana Vrabcová, Stanislava Hromčíková, Hana Mao, Eva Krajčovičová, Jitka Seléné Chlupová, Kristýna Bednářová (absolventky rekvalifikačního kurzu Pracovník v sociálních službách – pečovatelka o děti 0-15 let, popřípadě zdravotní sestry či pedagogické pracovnice)

Jak se můžete do Jezírka přihlásit

V případně zájmu vyplňte přihlášku a kontaktujte koordinátorku hlídání paní Blanku Mahelovou (studanka.jezirko@gmail.com, tel: 775 050 558, nebo osobně v Jezírku – RC Sudánka, Riegrova 318, 66601 Tišnov).

Pokud máte jakékoli dotazy, případně individuální požadavky, neváhejte se na paní Mahelovou obrátit. Pokud je to v našich silách, snažíme se vyjít rodičům vstříc.

Naším cílem je, aby adaptace Vašeho dítěte u nás v Jezírku proběhla co nejlépe. Proto vítáme, pokud před „řádným“ nástupem chodíte s dítětem tz.“na zvykačku“. Její podobu si domluvte individuálně s paní Mahelovou podle Vašich možností a potřeb Vás a Vašeho dítěte.


 

Lidé v Jezírku

Blanka Mahelová
koordinátorka hlídání v Jezírku

 

Jídelníček