Přeskoč na hlavní obsah

Příměstské tábory

Příměstské tábory pořádáme tradičně o letních prázdninách po dobu 6ti týdnů. Termíny a témata táborů zveřejníme v druhé polovině března.

Přihlašování se spustí v pondělí 17. 4. 2023 v 9:00 výhradně elektronicky přes studánkový rezervační systém. V následujícím měsíci je možno rezervace měnit nebo stornovat, poté budou přihlášeným rozeslány mailem přihlášky a výzva k platbě. Tábory je potřeba zaplatit do konce května.

Podrobněji k organizaci příměstských táborů ve Studánce

Letní příměstské tábory jsou určeny pro děti od 4 do 7 let, které mají zkušenost se „školkovým“ režimem. Prvňáčky bereme pouze v případě, že mají na táboře mladšího sourozence. Po zkušenostech z loňských let víme, že tříleté děti tábor ještě nezvládnou, i když třeba chodí od dvou let do předškolního zařízení. Program na táboře je fyzicky náročný (dlouhé vycházky, hry v lese), je motivován celotáborovou hrou a není prostor pro zvládání adaptačních úskalí (dítě nebude ve své školce, budou zde jiné paní učitelky i děti).

Program je zajištěn každý pracovní den 7.00 – 16.00 hod. Dítě je potřeba dovézt nejpozději do 8:00 a vyzvednout mezi 15:00 – 16:00.

Zajištěna je celodenní strava (oběd, 2 svačiny) a pitný režim.

Cena: 2 200 Kč (v ceně je již zahrnuta strava, pitný režim, materiál, odměny a vstupné)

V rámci zachování individuálního přístupu k dětem, má každý příměstský tábor maximální kapacitu 12 dětí, o které se starají dvě zkušené vedoucí, převážně s pedagogickým vzděláním.

Tábory probíhají v prostorách Rodinného centra Studánka, Riegrova 318, Tišnov. K dispozici je tělocvična, herna, uzavřené hřiště s herními prvky.

Každý tábor má svoje téma – celotáborovou hru. Během tábora chodí vedoucí s dětmi na vycházky po blízkém okolí, naším cílem je, aby děti trávily co nejvíce času venku. V rámci programu dále děti hrají různé námětové či didaktické hry, tvoří a vyrábějí. Ve středu obvykle děti jdou nebo jedou na celodenní výlet. Po obědě je vždy čas věnovaný odpočinku. Děti, které usnou, necháváme spát, zbytek má připraven klidový program.

Zvažte, na kolik táborů vaše dítě přihlásíte. Nedoporučujeme přihlašovat děti na více jak dva tábory, nejlépe ani ne v týdnech hned po sobě. Motivace účastnit se programu na druhém táboře bývá z našich zkušeností nízká.

Nejbližší naplánované tábory:

V kalendáři nejsou žádné naplánované události.

Zpět na začátek