Přeskoč na hlavní obsah

Přednášky

Pro rodiče i pedagogy připravujeme odborné přednášky, besedy, praktické semináře a kurzy tematicky zaměřené především na výchovu, vývojovou psychologii, partnerství, osobnostní růst a péči o zdraví v rodině. Do našeho centra zveme autory knih i uznávané lektory a terapeuty.

Chcete mít jistotu, že vám žádná z našich přednášek neunikne? Přihlaste se k odběru newsletteru.

Hlídání dětí při přednáškách

Naším cílem je, aby přednášky mohlo navštívit co nejvíce rodičů, případně oba rodiče, a proto chceme rodičům pomoci se zajištěním hlídání dětí po dobu trvání přednášky. Na druhou stranu ale ze zkušeností z minulých let víme, že jednorázové hlídání velmi malých dětí osobou, kterou neznají, je velmi těžko realizovatelné a dětem přináší stres. Následně většinou dochází ke zvýšené fixaci na matku.

Proto během našich přednášek nabízíme tyto tři možnosti:

  • Nelezoucí miminka mohou mít maminky na přednášce s sebou – můžete je mít v náručí, v šátku či nosítku, ve vajíčku, korbě kočárku, případně vedle sebe na zemi. Během přednášky můžete děti v klidu kojit, přebalovat, chovat či uspávat. Ani občasné broukání miminka nikomu nevadí. Jen pokud dítě propukne v neutěšitelný pláč, je potřeba ho jít uklidnit mimo místnost, aby nebyl narušen chod přednášky.
  • Během přednášky mohou tatínci, babičky, tetičky či kamarádky hlídat vaše dítě u nás v herně. Ideální je to především pro kojené děti, aby měly maminku neustále nablízku. Zároveň si mohou hrát s ostatními dětmi v herně a maminka si užije přednášku v klidu. Kdykoli to bude potřeba, může být během chvíle u svého dítěte v herně. Tato forma hlídání je vhodná i pro děti do 2-3 let, které nejsou zvyklé chodit do kolektivního zařízení, ale rády se v naší herně vyřádí. Za pobyt v herně se platí klasický poplatek 40 Kč za rodinu v hotovosti do kasičky na stole.
  • Pro děti zvyklé na školkový režim (od 3 let výše) nabízíme hlídání v herně Studánky. Děti hlídá profesionální a proškolená chůva. Pokud ale dítě pláče a chce za maminkou, tak maminku z přednášky odvoláme. Tento způsob je možné využít i pro sourozence, kdy jeden už je zkušený mazák (např.5 let) a mladší 2-3 leté dítě je v pohodě s tím, že maminka odešla, protože je pro něj jistotou starší sourozenec. Cena za toto hlídání je 100 Kč za přednášku za dítě a platí se v hotovosti na místě.

Pokud máte o jakýkoli typ hlídání zájem, napište mail nebo zavolejte kontaktní osobě uvedené na letáku přednášky a hlídání si domluvte. Je potřeba tak učinit nejpozději 2 dny před konáním přednášky. Na přednášku přijďte o 15 minut dříve, ať zvládneme před začátkem přednášky vše sladit ke spokojenosti všech.

Nejbliží naplánované události:

Zpět na začátek