Přeskoč na hlavní obsah

Kurzy

Kurzy jsou pravidelné aktivity dlouhodobého charakteru, které probíhají vždy v uceleném bloku několika lekcí, na které je potřeba se nahlásit předem. V nabídce máme několik kurzů pro rodiče s dětmi i kurzy pro rodiče samotné. V kalendáři pod výpisem kroužků najdete nejbližší termíny, ve kterých budou kurzy začínat.

Předškoláček

Edukativně-stimulační skupinky pro předškolní děti a jejich rodiče. Cílem jednotlivých schůzek je poskytnout rodičům náměty pro práci s dětmi, rovnoměrně rozvíjet osobnost i sociální dovednosti dětí a napomoci jim tak ke snadnému vstupu do školy. Rodiče mají možnost využívat psychologické poradenství pro harmonizaci svých vztahů s dětmi.

Kdy a kde: středa v 15:00 nebo v 16:00, ZŠ Nám. 28. října, Tišnov

Cena: 1 500 Kč za dítě za 10 setkání

Na program je třeba se přihlásit přes rezervační systém v sekci Přednášky, kurzy, akce.

Lektorka: psycholožka Mgr. Hana Pelčáková Kubecová

Přihlášky přímo u lektorky na 736 607 320 nebo h.kubecova@seznam.cz, případně v RC Studánka na 777 706 721 nebo info@studanka-tisnov.cz

TULENI – hravý Mindfulness program pro rodiče s dětmi

Tuleni jsou hravý program pro děti od 3 a půl do 6 let a jejich rodiče, kteří se chtějí na chvíli zastavit a užít si naplno přítomný okamžik i sebe navzájem. Budeme pracovat především s konceptem Mindfulness, který nás učí laskavé pozornosti ke všemu, co se právě teď děje okolo i uvnitř nás. To nám může pomoci lépe zvládat své emoce a stres, uklidnit se, soustředit nebo snadněji usínat.

Naučíme se jednoduché relaxace a meditace, které zvládnou i nejmenší děti. Pozornost zaměříme i na náš dech, který je při péči o naši duši velkým pomocníkem. Naše těla protáhneme a zklidníme při dětské józe a zábavných pohybových hrách. Budeme si povídat o emocích, co nám říkají a jak s nimi můžeme pracovat. Zaměříme se také na rozvíjení vděčnosti, laskavosti a soucitu. Spoustu prostoru budeme věnovat společnému hraní, blbnutí a užívání, které jsou skvělým prostředkem k uvolnění napětí i posilování vzájemného vztahu mezi dětmi a rodiči.

Celým programem nás bude provázet povídání o mořích, oceánech a polárních krajinách. Budeme poznávat zvířata, která v nich žijí a zkoumat, co se od nich můžeme naučit. Budeme skákat radostí jako delfíni, plout hlubinami klidně jako běluhy a tulit se jako tuleni. Tvorové žijící pod mořskou hladinou se tak pro nás stanou průvodci na cestě za našim hlubším sebepoznáním.

Program se otevírá dvakrát ročně:

Podzim: Tuleni I – Moře a oceány

Jaro: Tuleni II – Polární krajiny

Kdy: v pondělí 16:30 – 17:30

Kde: RC Studánka, Riegrova 318, Tišnov

Cena: 1200 Kč za celý program

Program se skládá z 10 lekcí. Je potřeba se přihlásit přes rezervační systém v sekci Přednášky, kurzy, akce. Více informací na tel. 777 706 721 nebo emailem info@studanka-tisnov.cz

Lektorka: Mgr. Kateřina Žalčíková, psycholožka věnující se duševní hygieně a konceptu Mindfulness

Zdravá a krásná – cvičení pro ženy

Cvičení pro ženy všech věkových kategorií. Pozornost je věnována zejména správnému držení těla, aktivaci hlubokého stabilizačního systému a prevenci bolestí pohybového aparátu. Ženy se naučí při cvičení správně dýchat a nepřetěžovat rizikové partie nevhodnými návyky.

Přihlášení do kurzu je možné pouze na jeho začátku. Pokud jsou vypsány nové termíny kurzu, naleznete je níže.

Kdy a kde: ve středu 8:00 – 8:45 v tělocvičně RC Studánka

Cena: 1000 Kč za 10 lekcí

Lektorka: fyzioterapeutka Mgr. Martina Šaclová

Cvičení po porodu

Skupinové cvičení vhodné pro ženy po ukončení šestinedělí, ale i kdykoliv později. Lekce jsou zaměřeny na uvolnění a protažení svalových skupin nejvíce namáhaných při péči o dítě, korekci držení těla a nápravu přirozených změn vzniklých v těhotenství jako jsou diastáza, oslabení pánevního dna a ztráta kondice. Na lekci mohou být přítomna nelezoucí miminka.

Kdy: ve čtvrtek v čase 16:00 – 16:45

Kde: tělocvična RC Studánka, Riegrova 318, Tišnov

Lektorka: fyzioterapeutka Mgr. Martina Šaclová

Cena: 700 Kč za 7 lekcí rezervujte si své místo ZDE

Je nutné se nahlásit předem přes rezervační systém. Tuto aktivitu najdete v sekci Předporodní aktivity. Přihlašování se otevře jeden měsíc před začátkem kurzu. Informace na tel. čísle 777 706 724.

Chcete mít jistotu, že vám žádná z našich přednášek neunikne? Přihlaste se k odběru newsletteru.

Nejbližší naplánované události:

Zpět na začátek