Přeskoč na hlavní obsah

TULENI – hravý Mindfulness program pro rodiče s dětmi

Pondělí 4. 10. 2021 16:30-18:00

Hravý program pro děti od 3 do 6 let a jejich rodiče, kteří se chtějí na chvíli zastavit a užít si naplno přítomný okamžik i sebe navzájem. Budeme pracovat především s konceptem Mindfulness, který nás učí laskavé pozornosti ke všemu, co se právě teď děje okolo i uvnitř nás. To nám může pomoci lépe zvládat své emoce a stres, uklidnit se, soustředit nebo snadněji usínat.

Naučíme se jednoduché relaxace a meditace, které zvládnou i nejmenší děti. Pozornost zaměříme i na náš dech, který je při péči o naši duši velkým pomocníkem. Naše těla protáhneme a zklidníme při dětské józe a zábavných pohybových hrách. Budeme si povídat o emocích, co nám říkají a jak s nimi můžeme pracovat. Zaměříme se také na rozvíjení vděčnosti, laskavosti a soucitu. Spoustu prostoru budeme věnovat společnému hraní, blbnutí a užívání, které jsou skvělým prostředkem k uvolnění napětí i posilování vzájemného vztahu mezi dětmi a rodiči.

Celým programem nás bude provázet povídání o mořích a oceánech. Budeme poznávat zvířata, která v nich žijí a zkoumat, co se od nich můžeme naučit. Budeme skákat radostí jako delfíni, plout hlubinami klidně jako velryby a tulit se jako tuleni. Tvorové žijící pod mořskou hladinou se tak pro nás stanou průvodci na cestě za našim hlubším sebepoznáním.

Kdy: v pondělí 16:30 – 18:00, začínáme 4. října 2021

Kde: RC Studánka, Riegrova 318, Tišnov

Cena: 1000 Kč za celý program

Program se skládá z 8 lekcí. První hodina programu je ukázková a je zdarma. Po ní následuje 7 lekcí ve stejném čase. Je potřeba se přihlásit přes nový rezervační systém zvlášť na ukázkovou hodinu a zvlášť na zbytek kurzu. Rezervace na placenou část kurzu spustíme až po ukázkové hodině. Více informací na tel. 777 706 721 nebo emailem studanka.tisnov@gmail.com

Lektorka: Mgr. Kateřina Žalčíková, psycholožka věnující se duševní hygieně a konceptu Mindfulness

Plakát akce: TULENI – hravý Mindfulness program pro rodiče s dětmi
Zpět na začátek