Přeskoč na hlavní obsah

Tuleni – hravý Mindfulness program pro rodiče s dětmi

Pondělí 26. 9. 2022 16:30 - 17:30

Hravý program pro děti od 3 do 6 let a jejich rodiče, kteří se chtějí na chvíli zastavit a užít si naplno přítomný okamžik i sebe navzájem. Budeme pracovat především s konceptem Mindfulness, který nás učí laskavé pozornosti ke všemu, co se právě teď děje okolo i uvnitř nás. To nám může pomoci lépe zvládat své emoce a stres, uklidnit se, soustředit nebo snadněji usínat.

Naučíme se jednoduché relaxace a meditace, které zvládnou i nejmenší děti. Pozornost zaměříme i na náš dech, který je při péči o naši duši velkým pomocníkem. Naše těla protáhneme a zklidníme při dětské józe a zábavných pohybových hrách. Budeme si povídat o emocích, co nám říkají a jak s nimi můžeme pracovat. Zaměříme se také na rozvíjení vděčnosti, laskavosti a soucitu. Spoustu prostoru budeme věnovat společnému hraní, blbnutí a užívání, které jsou skvělým prostředkem k uvolnění napětí i posilování vzájemného vztahu mezi dětmi a rodiči.

Celým programem nás bude provázet povídání o mořích a oceánech. Budeme poznávat zvířata, která v nich žijí a zkoumat, co se od nich můžeme naučit. Budeme skákat radostí jako delfíni, plout hlubinami klidně jako velryby a tulit se jako tuleni. Tvorové žijící pod mořskou hladinou se tak pro nás stanou průvodci na cestě za našim hlubším sebepoznáním.

Kdy: v pondělí 16:30 – 17:30, začínáme 26. září 2022

Kde: RC Studánka, Riegrova 318, Tišnov

Cena: 1200 Kč za celý program

Program se skládá z 10 lekcí. Na program je nutné se nahlásit předem přes rezervační systém v záložce Přednášky, semináře, akce. Přihlašování bude možné od 26. 8. 2022 (měsíc před akcí). Pro další informace pište na studanka.tisnov@gmail.com nebo volejte na 777 706 721.

Lektorka: Mgr. Kateřina Žalčíková, psycholožka věnující se duševní hygieně a konceptu Mindfulness

Aktivity projektu „Studánka posiluje vztahy a stabilitu v rodině“ jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

Plakát akce: Tuleni – hravý Mindfulness program pro rodiče s dětmi
Zpět na začátek