Přeskoč na hlavní obsah

Národní týden manželství – procházka po mapách lásky

Čtvrtek 29. 2. 2024

Druhý únorový týden pro vás ve Studánce již tradičně připravujeme program k národnímu týdnu manželství. Letos jsme se inspirovali prací Johna Gottmana, psychologa, který zasvětil svůj život vědeckému zkoumání partnerských vztahů. Jak popisuje ve své knize Sedm principů spokojeného manželství, jednou z nejmocnějších metod k posílení a udržení dlouhodobého vztahu jsou tzv. mapy lásky. A těm jsme se letos rozhodli věnovat.

Mapy lásky jsou ty části mysli, kde uchováváte podstatné informace o životě svého partnera. Ukládáte si sem důležité informace ze života toho druhého, které průběžně doplňujete podle toho, jak se mění pocity a skutečnosti v partnerově vnitřním světě.

Z poznání pramení nejen láska, ale i odvaha a síla překonávat manželské bouře. Páry, které mají podrobné mapy lásky, jsou mnohem lépe připravené čelit náročným situacím a konfliktům. Například narození dítěte může být jednou z životních událostí, které zapříčiní, že pár bez podrobných map lásky sejde z cesty. Stejný vliv může mít i jiná zásadní změna – nová práce, těžké onemocnění nebo odchod do důchodu. Stačí i obyčejné plynutí času. Čím více se vzájemně znáte a chápete, tím snadněji zůstanete propojeni ve víru okolního života.

A protože mapy lásky je skvělé stále aktualizovat a rozšiřovat, chystáme pro vás romantickou procházku po Tišnově. Tu si budete moci se svou drahou polovičkou projít od pondělí 12. února do čtvrtka 29. února 2024. Trasa bude začínat u Studánky a postupně Vás provede deseti zastaveními středem Tišnova. Na jednotlivých stanovištích najdete vždy jednu otázku, jejíž odpověď si můžete se svým partnerem vzájemně posdílet. Uprostřed trasy na vás bude čekat parádní překvapení, ze kterého si odnesete krásnou vzpomínku, kterou si můžete dát i za rámeček a páry, které dojdou až do konce, možná najdou i poklad.

Plakát akce: Národní týden manželství – procházka po mapách lásky
Zpět na začátek