Přeskoč na hlavní obsah

Jak mluvit s dětmi o sexualitě?

Úterý 17. 5. 2022 16:30 - 19:30

„Jak s dětmi mluvit o sexualitě aneb jak učit dospělé mluvit o dětské sexualitě?“ Beseda pro rodiče dětí 0-9 let

Mluvit o dětské sexualitě znamená, mluvit o tom, co a jak děti prožívají. Děti potřebují hledat vztah k sobě, ke svému tělu. Během besedy se rodiče se dozví, že existuje dětská sexualita, na kterou nelze nahlížet očima dospělého. Lépe tak pochopí projevy sexuálního chování dítěte. Získají odpovědi na otázky, kdy a jak začít s dětmi mluvit o sexualitě, o čem děti podle věku přemýšlí v souvislosti s tělem, potřebami, emocemi, jak vést rozhovor s dítětem nebo jak reagovat na názory vrstevníků dětí, z médií a z internetu.


Řekneme si něco o pravidlech soukromí v rodině a nahotě doma, stereotypním pohledu společnosti na výchovu dívek a chlapců a jaká je role rodičů v sexuální výchově. Dozvíte se jednotlivé fáze psychosexuálního vývoje dítěte, jak děti vnímají a přemýšelí o své sexualitě. V rychlosti si ukážeme startovací dialogy a co dělat, když se dítě neptá.
Zabředneme také do horkých témat: hry, masturbace, sex, hypersexualizace, pornografie… Objasníme si definice a pojmy sexuality, oprášíme termíny z lidské anatomie a probereme prevenci sexuálního násilí, zneužívání a incestu.

Kdy: úterý 17. 5. 2022, 16:30 – 19:30

Kde: RC Studánka, Riegrova 318, Tišnov

Cena: 250 Kč za osobu. Na přednášku je nutné se nahlásit předem přes rezervační systém. Pro další informace pište na studanka.tisnov@gmail.com nebo volejte na 777 706 721.

Lektorka: Eva Nováková – je autorkou projektu Mluvte s dětmi a on-line kurzu „Eda a Ela“ (alias Kalhotková Pravidla). Pro nakladatelství Portál navrhla a přeložila knihu pro děti od kanadské sexuoložky J. Robert: Nenech si to líbit, 2013. Pravidelně se účastní workshopů a kurzů „Vzdělávání o životě vztahovém, citovém a sexuálním“ v Belgii a Francii. Čerpá především ze zahraničních zdrojů a odborné literatury. Klade si za cíl zpřístupnit vědecky podložené informace širší veřejnosti v oblasti citové, vztahové a sexuální výchovy a prezentovat sexualitu i mimo rámec prevence. Více o lektorce najdete na www.mluvtesdetmiosexu.cz

Možnost osobních konzultací po besedě.

Aktivity projektu „Studánka posiluje vztahy a stabilitu v rodině“ jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

Plakát akce: Jak mluvit s dětmi o sexualitě?
Zpět na začátek