Přeskoč na hlavní obsah

Alpha nursing

Čtvrtek 20. 10. 2022 18:15

Chcete mít zdravé miminko a být spokojená maminka? Pak je tato nabídka právě pro vás!

Na kurzu získáte preventivní informace o tom, co je pro miminka do 1 roku důležité z hlediska psychického vývoje a jak postupovat, aby rozvoj jejich osobnosti probíhal harmonicky. Stejně tak bude poskytnuta pomoc a poradenství rodičům, kteří už své děťátko doma mají a potýkají se s jeho nadměrným neklidem a plačtivostí, nová rodičovská role je pro ně emočně náročná a vyčerpávající.

Kdy a kde: ve čtvrtek 20.10.2022 v čase 18:15 – 20:00 v tělocvičně RC Studánka

Lektorka: Mgr. Hana Pelčáková Kubecová – psycholožka, Alpha nursing – poradkyně

Cena: 250 Kč za osobu, párům rádi poskytneme slevu 100 Kč ve formě kreditu na naše další aktivity

Na akci je nutné se nahlásit předem přes rezervační systém. Kurz tam najdete v kalendáři v sekci předporodní aktivity. Pokud se chcete přihlásit i s partnerem, zarezervujte si dvě místa a jméno partnera uveďte do poznámky. Slevu pro páry vám po uhrazení ceny kurzu nahrajeme do systému ve formě kreditu.

Proč právě Alpha nursing ?

Alpha nursing vyvinula na základě svých pozorování a také zkušeností z klinické praxe norská psychoterapeutka Mona Lisa Boyesen.

Základním poselstvím na základě pozorování malých dětí je to, že miminka po narození mají přirozenou schopnost vstupovat do stavů „nezávislého blaha“, které jsou pro ně nejen příjemné, ale také zcela zásadní pro zdravý tělesný i psychický vývoj. Slovo nezávislý zde znamená, že sice miminko potřebuje mít splněné jisté vnější podmínky, aby to těchto stavů mohlo vstoupit, ale že stav blaženosti není těmito podmínkami vyvolán. Je jimi pouze umožněn a zdroj blaženosti se nachází uvnitř. Na druhou stranu nevhodný přístup pečujících osob může miminku bránit do těchto stavů vstoupit a tím omezit nebo i ohrozit jeho dobrý vývoj – psychický i tělesný.

Vývojem zde ale nemyslíme to, jak rychle miminko začne chodit či mluvit či být schopno jiných výkonů, kterými se rodiče někdy rádi chlubí. Vývojem zde myslíme to, že základ naší dospělé osobnosti a našich vzorců chování a prožívání se vytváří v našem dětství a tak jsem velmi předurčeni tím, jak naše dětství proběhlo. A sami zase pak předurčujeme život svých dětí. Současné poznatky vývojové psychologie to říkají jasně – základní formativní perioda je od doby početí do zhruba 6-7 let, přičemž čím blíže k době porodu, tím se jedná o hlubší základy naší osobnosti. Také čím dříve ve vývoji něco neproběhlo optimálně, tím obtížněji je to ovlivnitelné později v dospělosti (např. pomocí psychoterapie). Proto je i období do 1 roku tak zcela zásadní.

Z hlediska Alpha nursingu se na vývoj dítěte tedy díváme ze širší perspektivy, než je pouze to, co bude umět v 6 měsících nebo v jednom roce. Zajímá nás také a především, jak na tom pak bude v dospělosti se schopností prožívat radost a štěstí nebo mít naplňující mezilidské vztahy. A základ toho všeho leží nejvíce právě v prvním roce života.

Uvedená aktivita je součástí projektu „Studánka posiluje vztahy a stabilitu v rodině“. Je finančně podpořena z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.

Plakát akce: Alpha nursing
Zpět na začátek