Zvýšení cen kroužků v RC Studánka – vysvětlení

Od února 2017 dojde v RC Studánka ke zvýšení cen kroužků na 60 Kč při rezervaci přes rezervační systém. V případě platby v hotovosti na kroužku je cena 70 Kč. Nové ceny se týkají kroužků Kulíšci mladší a starší, Broučci lezoucí a nelezoucí a Zpívánky. Zvýšení cen jsme dlouho promýšleli a jsme přesvědčení, že nové ceny odpovídají kvalitě programu a vybavení prostor.

Každým rokem nakupujeme do tělocvičny i herny nové herní prvky a veškeré vybavení obnovujeme. V roce 2017 plánujeme vybudovat v tělocvičně kuchyňský kout, aby nebylo nutné přecházet do kuchyňky v hlavní budově. Spustili jsme nový rezervační systém. Každý rok část prostor vymalujeme. Zkrátka snažíme se, aby návštěvníci přicházeli do pěkných a vybavených prostor. Připomínáme také, že v rámci ceny mohou návštěvníci po kroužku využít hernu v hlavní budově nebo tělocvičnu do 12:00.

Provoz Studánky je založen na pomoci dobrovolníků. Vedoucí kroužků jsou dobrovolníci, služební maminky v herně i tělocvičně také, pomocníci na burze i při dalších akcích Studánky také pomáhají dobrovolně. I statutární zástupci pracují dobrovolně. Díky nim se může Studánka rozvíjet a vycházet vstříc potřebám návštěvníků. Cena za kroužek tedy není odměnou pro lektora, ale příspěvkem na provoz a rozvoj Studánky. Se zvýšením cen přicházíme po více jak pěti letech a za tu dobu se náklady na provoz zvýšily.

Jsme nezisková organizace a provoz našeho centra financujeme z veřejných i soukromých zdrojů. Jsme velmi úspěšní při získávání dotací. U nich je ale nezbytné spolufinancování, alespoň 30%. Proto část výdajů musíme pokrýt z vlastních zdrojů – z vašich příspěvků. Vážíme si vašeho zájmu o aktivity a dění ve Studánce.

Vaše přízeň je pro nás velmi důležitá. Vycházíme vstříc vašim potřebám, reagujeme na vaše podněty, hledáme aktivity, které by vás mohly zaujmout a obohatit. Společně tak vytváříme ve Studánce přátelský a tvořivý prostor pro setkávání rodin a jejich společné aktivity a naplňujeme tak poslání našeho rodinného centra.

Věříme, že zvýšení cen kroužků přijmete s pochopením a že se ve Studánce budeme nadále setkávat:)