Kulíšci starší

kulisci_03 kulisci_07 kulisci_05

Pro koho je kroužek určen?

 pro rodiče s dětmi od dvou let

Kdy kroužek probíhá?

každé pondělí (9:00 – 09:45 1. skupina, 10:00 – 10:45 2. skupina)

Na kroužek je potřeba nahlásit se předem v rezervačním systému, který najdete na našich webových stránkách v sekci Rezervace. Odkaz zde

Kdo kroužek vede? 

Katka Hromčíková, Martina Medková

organizace, placení, pravidla – více viz pravidla kroužků

 

Kulíšci nabízí rodičům s dětmi možnost strávit společný čas s kamarády, zacvičit si a něčemu novému se naučit. Kroužek probíhá v prostorné a vybavené tělocvičně, která nabízí dětem dostatek místa, herních prvků a nářadí. Hodina plná pohybu, básniček a písniček, rozvíjí dítě ve všech směrech.

děti6děti6děti6

Naším hlavním cílem je rozvíjet dítě rovnoměrně a dle jeho vlastního tempa. Pomocí cvičení s nářadím zlepšuje koordinaci celého těla a podporujeme správný psychomotorický vývoj (v této věkové kategorii tedy hlavně jemnou motoriku a pohybové dovednosti jako jistá chůze, běh, chůze pozpátku, stání na jedné noze, skákání na jedné noze, skok snožmo, přeskakování malých překážek, skok z výšky, chůze po úzké lavičce, lezení po žebřinách, házení balónem, kutálení, prolézání, přelézání, skákání na trampolíně, napodobování pohybu zvířátek atd.). Dále rozvíjíme smyslové vnímání dětí (rozlišovat základní barvy a tvary, rozpoznat základní materiály, poznat co je nejmenší, co největší atd.). Děti si mezi sebou utváří také první sociální vazby a v neposlední řadě posilujeme kooperaci mezi rodičem a dítětem.

Každá lekce je zaměřena na určité téma (kočičky, ovoce, sníh, atd.), takže se děti nenásilně a věku přiměřenou formou seznamují  se světem okolo sebe, učí se rozeznávat zvířátka, barvy, rostliny, části svého těla. Dozvídají se o ročních obdobích a různých svátcích a zvycích, které jsou v průběhu roku.

Stavba hodinyNa začátku se všichni přivítáme v kroužku společnou básničkou a navážeme oblíbenými říkankami v kruhu. Poté jsou děti seznámeny s tím, o čem dnešní hodina bude, ukazujeme si obrázky, či pomůcky, přiřazujeme, hledáme, hádáme či procvičujeme jemnou motoriku ve spolupráci s maminkou. Dále zkoušíme, co všechno můžeme dělat s balóny, šátky, dřívky, lítacími talíři, překonáváme překážky a cvičíme  s nářadím (gymbally, overbally, balónky, padák, obruče). Na závěr dětem rozestavíme klouzačky, lavičky, prolézací tunely, velké pěnové kostky, trampolínu či překážkovou dráhu a ony si pod dohledem maminky vše vyzkoušejí. Pro zájemce je připraveno také jednoduché tvoření pro malé šikovné ručičky.

Přijďte mezi nás! Uvítáme děti i v doprovodu tatínků, babiček nebo dědečků. Není problém vzít s sebou mladší sourozence, podle věku mohou hodinu prospat v kočárku, autosedačce nebo šátku. Případně si na podložce pohrát s krabicí plnou hraček nebo se k nám i připojit. Těšíme se na vás.

básničky z kroužku

Metodické listy, které jsme vytvořili ve Studánce a přinášejí teoretický pohled na různé složky vývoje batolete i praktické rady a ukázky cvičení.

 

P1060732 P1060717 IMG_0043