Lidé ve Studánce

Ing. Radka Štěpanovská, Ph.D. – koordinátorka centra, lektorka němčiny

Radka Štěpanovská

Ve Studánce jsem se tři roky podílela na vedení kroužku Kulíšků a zároveň pomáhala jako služební maminka. Dva roky jsem se ve Studánce věnovala výuce angličtiny a zároveň působila jako asistentka koordinátorky. Od září 2015 nabízím výuku němčiny na úrovni středně pokročilý. Kroužek je zaměřený na maminky a tatínky před návratem do práce. V lednu 2016 jsem nastoupila jako koordinátorka Studánky

Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Mezinárodní ekonomické vztahy se zaměřením na cestovní ruch.

K práci s malými dětmi jsem se přirozeně dostala díky vlastním dětem. Mám Marušku, 9 let, a Julinku, 6 let. Odmala jsem se starší chodila cvičit a účastnily jsme se akcí pro děti. Po přestěhování do Tišnova jsme navázaly činností v RC Studánka. Nejprve jsme navštěvovaly kroužky a postupně jsme se zapojily aktivněji. Jsem velmi ráda, že tu RC Studánka pro nás je.  Dosud mě nepřestává udivovat, co všechno je možné dělat a udělat s pomocí dobrovolníků.

Mgr. Soňa Kappelová – členka rady, lektorka Dráčků

Soňa Kappelová

Jsem rodilá tišnovačka a Tišnov vnímám jako svůj domov. Ráda se zapojuji do aktivit, které v Tišnově  považuji za smysluplné. S tím souvisí, mimo jiné, i moje působení v různých organizacích (BRĎO Tišnov, SVČ Inspiro, Odyssea Tišnov, apod.)

Po narození syna Kristiána bylo pro mě přirozené zapojit se do dění a života ve Studánce. Nejdříve jsem ve Studánce pracovala jako odborný pracovník (pořádání besed, seminářů, odborná podpora projektu MPSV) a od listopadu 2015 jsem členkou rady RC Studánka.  Být členkou rady je pro mě velká výzva a příležitost. Baví mě setkávat se s lidmi ve Studánce, budovat vztahy, vyhledávat příležitosti jak se Studánka i já můžeme měnit a růst.

2002 – 2007 FF Masarykovy univerzity, obor: psychologie,
2007 – 2009 jsem působila jako psycholog ve firemní a neziskové sféře,
2009 – 2012 jsem pracovala jako školní psycholožka v pedagogicko-psychologickém centru Korálek při ZŠ Smíškova, Tišnov.

Mgr. Tereza Skřepková – odborná pracovnice, lektorka Cvičení s kočárky a Broučků

DSC_0290

 V oblasti rodinných center se pohybuji od roku 2010, nejdříve jako návštěvník, později jako lektorka Broučků, Cvičení s kočárky a příležitostně jako služební maminka. Od ledna 2016 ve Studánce pracuji jako odborná pracovnice, kde vytvářím výukový program pro děti a maminky těhotné i po porodu. Absolvovala jsem dva kurzy akreditované MŠMT – Metodika pohybových her kojenců a batolat a Lektor práce s rodinou a dětmi. Mám tedy základy psychologie, montessori pedagogiky, pohybové a dramatické výchovy. Také jsem vyškolena na strolleringu, tudíž v současné době vedu ve Studánce Cvičení s kočárky. Dlouhá léta jsem také působila jako oddílová vedoucí na dětských táborech. Práce s dětmi mě baví, naplňuje a cítím ji jako své poslání.

Zájmy – běh, jóga, dlouhé procházky se psem, ráda se sebevzdělávám, čas strávený s rodinou.

Moje životní motto – Vždy s úsměvem…

Mgr. Petra Zemanová – lektorka Cvičení pro těhotné 

se Sabi zblízka

Vystudovala jsem obor fyzioterapie na LF MU Brno a poté obor speciální andragogika na PedF MU Brno. Po čtyřleté praxi fyzioterapeutky jsem nastoupila na RD s nyní 1,5 roční dcerkou, díky které jsem poznala činnost RC Studánka blíže. Kromě mnoha jiných školení jsem absolvovala i kurz léčby funkční ženské sterility metodou Ludmily Mojžíšové a kurz terapie pánevního dna pohledem východu a západu. V ambulantní praxi jsem se nad rámec pracovní doby věnovala ženám, kterým se z funkčních důvodů nedařilo otěhotnět. Problematika těhotenství a miminek mě lákala již za studií, po porodu dcery se přirozeně zájem ještě prohloubil. Byla jsem ráda za nabídku docházet do Studánky provázet nastávající a čerstvé maminky pohybovou aktivitou.

Martina Blahová – dula a laktační poradkyně

Práci s dětmi a těhotnými se věnuji od roku 2004. Jsem certifikovaná dula a laktační poradkyně. Doprovázím budoucí maminky po celou dobu jejich těhotenství, během porodu a v šestinedělí, které bývá náročné. Považuji tuto práci za smysl mého života. Držím se hesla: „Pokud je šťastná a spokojená matka, bude šťastné a spokojené i dítě“. Jsem matka 2 úžasných a jedinečných dětí, syna Matěje 7 let a dcery Míši 12 let. Studánku podporuji od jejího vzniku a to roku 2004, které se stalo výborným místem k setkávání rodin.

Mgr. Martina Šaclová – lektorka Kulíšků, Cvičení pro těhotné a Předporodní přípravy

DSC01335

K práci s lidmi jsem směřovala již během studia na gymnáziu, kdy jsem se začala zapojovat do různých aktivit v DDM Tišnov a KVIC Vinohrady Brno. Péče o ostatní pak byla náplní práce i při spolupráci s CK Alpina, pro kterou jsem jezdila jako zájezdová kuchařka během studia vysoké školy. Po absolvování oboru Fyzioterapie na LF MU se mi splnil veliký sen, když se mi naskytla příležitost začít se věnovat rehabilitaci dětí. Ty totiž kromě mých odborných znalostí vyžadují i kreativitu, a tak mě práce s nimi nepřestává bavit. Mám ráda pohyb a ráda pomáhám ostatním najít k němu tu správnou cestu. Proč tedy nezačít už u našich nejmenších. Studánka je pro to ideálním místem. Tady se můžu věnovat pohybovým aktivitám pro miminka i maminky společně se svým synem Kubíčkem, který se při tom skvěle baví a mnohé se naučí.

Ing. Iva Šikulová – revizorka, lektorka Kulíšků

Iva Šikulová

Práce s dětmi mě baví a naplňuje spoustu let. Ještě na gymnáziu jsem pomáhala vést cvičení předškolních dětí v místním Sokole. Působila jsem na několika táborech jako vedoucí. Na vysoké škole jsem si přivydělávala doučováním. Od malička je součástí mého života pohyb. Přála bych si, aby tomu tak bylo i u mých dětí. Proto s dcerkou Alenkou a synkem Jakubem ráda navštěvuji pohybové kroužky pro malé děti. Od roku 2012 jsem se střídavě zapojila do vedení kroužku Broučci a Kulíšci ve Studánce. Z tohoto důvodu jsem si rozšířila vzdělání akreditovaným kurzem  MŠMT – Metodika pohybových her s kojenci a batolaty – v Centru pro rodinu a sociální péči v Brně. Absolvovala jsem také seminář o Manipulaci s kojenci a batolaty vedený autorkou knih Něžná náruč rodičů a Rozvíjej se děťátko paní  Kiedroňovou.

Svou mateřskou a rodičovskou dovolenou bych chtěla trávit aktivně a ve společnosti příjemných lidí. Jsem ráda, že se mi mé přání díky Studánce daří naplňovat.

Mgr. Kateřina Hromčíková – manažerka centra, statutární zástupkyně, lektorka Kulíšků a Šikulků

P1030712

S dětmi jsem pracovala  již od mládí, vedla kroužky, jezdila na tábory. Vystudovala jsem učitelství matematiky a deskriptivní geometrie pro SŠ na PřF MU Brno a posléze ještě Sociální pedagogiku a volný čas se zaměřením na dramatickou výchovu na PedF MU Brno. Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem pracovala jako učitelka Literárně dramatického oboru na ZUŠ Tišnov.

Mám tři děti (Štěpán – 8 let, Rozárka 5 let a Kubík 3 roky). Do Studánky jsem začala chodit na předporodní kurzy a cvičení, později na kroužky a od září 2011 jsem zapojila do dění ve Studánce jako lektorka Kulíšků a Broučků. Za tu dobu jsem absolvovala dva kurzy akreditované MŠMT – Inspirace hravou tělesnou výchovou I. a Metodika pohybových her s kojenci a batolaty – obojí v Centru pro rodinu a sociální péči v Brně. V březnu 2014 jsem byla zvolena statutární zástupkyní, což mi dává možnost ovlivňovat, co se ve Studánce bude dít a jakým směrem se bude dále vyvíjet. Ve svém propojení se Studánkou pokračuji od září 2017 také v pozici managerky Studánky.

Studánka mi dala možnost neupadnout do stereotypu péče o děti a domácnost. Dává mi příležitost dále se vzdělávat a pracovat na sobě jako na osobnosti a rodiči. Našla jsem tu spoustu fajn lidí a příjemné prostředí pro sebe i své děti. Je pro mě druhým domovem a mám díky ní štěstí, že mohu říci, že moje práce je i mým koníčkem.

Mgr. Miroslava Vyplašilová – logopedka, lektorka Zpívánek

Miroslava Vyplašilová

Do Studánky mě v roce 2008 přivedl velký zájem rodičů o logopedickou péči, kterou jsem zde začala poskytovat.

Postupem času jsme se s mým mužem stali rodiči dvou skvělých dětí Šimona a Emy (5 a 3 roky) a rodinné centrum se nám stalo zdrojem příjemných aktivit, zájmových činností a vzdělávacích programů, které rádi využíváme dodnes.

Od roku 2010 jsem statutární zástupkyní a mám tak možnost spolurozhodovat o tom, kam Studánka směřuje, jak funguje, jak nám v ní bude dobře. Rovněž jsem vděčná za příležitost stát u zrodu projektu Hlídání dětí, který jsem v jeho počátcích koordinovala. Od školního roku 2013/2014 vedu kroužek Zpívánky, kde mohu plně uplatnit mou lásku k hudbě. Ráda zpívám (mj. vedu scholu při kostele sv. Václava v Tišnově), hraji na kytaru, klavír, flétnu.

Vystudovala jsem PdF UP v Olomouci, obor speciální pedagogika (logopedie, surdopedie, psychopedie) a výtvarná výchova. Dále jsem absolventkou vzdělávacího programu „Lektor metodiky neziskových organizací“ a absolventkou akreditovaného vzdělávacího programu „Pracovník v sociálních službách – Pečovatel (ka) o děti do 15 let“

RNDr. Jana Koudelová

Vystudovala jsem fyziologii živočichů a člověka a po 15 letech praxe ve vědě jsem k tomu přidala studium homeopatie, od r. 2000 se věnuji homeopatické praxi a cestě člověka za sebepoznáním. Jsem cvičitelka jógy a věnuji se jógové terapii – jak si pomocí cvičení, správného dýchání a masáží reflexních bodů zlepšit svoji fyzickou i psychickou kondici.  Tři porody, kdy jsem přivedla na svět tři dcery, mi přinesly iniciační prožitek stát se ženou, která umí naslouchat svému vnitřnímu hlasu a proměnit jej v čin a zrození nového života vnímat jako zázrak  i euforický prožitek. Šestým rokem se věnuji předání těchto zkušeností těhotným ženám jak v přípravě k porodu, tak jako doprovod rodičky i partnera u porodu. Ke své práci využívám odborných znalostí fyziologie člověka a zdravé životosprávy, zkušeností celostní medicíny i jógy, a stejnou měrou i vcítění se do psychiky těhotné i rodící ženy.Ve Studánce vedu kroužek pro těhotné -Těhulky a příležitostné víkendové semináře.
Kontakty: tel. 774 023 959, e-mail: johankou@seznam.cz

Mgr. Hana Pelčáková Kubecová

Vzdělání: 1996-2002 Psychologie, FF MU Brno 2003-2007, výcvik v Gestalt terapii, IGT Brno.

V roce 2006 se mi narodila dcera Laurinka a po narození jsem začala navštěvovat kurzy cvičení u Jany Koudelové v MC Studánka. Postupně jsem se zapojovala do činnosti Studánky. Spolupracovala jsem s Lenkou Vlasákovou a vedla jsem kroužek pro malé děti: Kočkování.

Stala jsem se aktivním členem Vzdělávání pro život a společně s Karolínou Krátkou jsem se snažila založit školku s prvky efektivní výchovy a efektivní komunikace v rodině.

Jsem velkým příznivcem partnerského přístupu k dětem, vedení dětí k zodpovědnosti a samostatnosti. (Respektovat a být respektován: Kopřivovi, STEP – Efektivní rodičovství krok za krokem) V současné době ve Studánce vedu kurzy relaxací a imaginací a nabízím svoje služby jako psycholožka. (Relaxace, sebeuklidňování – nejdůležitější emoční dovednost – obrana před stresem, stimulace imunitního systému, prevence zdraví a sebeléčení, Relaxace jako přirozený způsob zvyšování hormonu štěstí – serotoninu.)

Rodičům mohu pomoci při náhledu na složité životní situace, mohu je podpořit při výchově dětí. Svoji práci zaměřuji na harmonizaci rodinného prostředí, osobnostní rozvoj u dětí i dospělých. U dětí předškolního věku se zaměřuji na předcházení specifickým poruchám učení – práce s dětmi formou hry zaměřená na rozvoj hrubé, jemné motoriky, zrakového vnímání, sluchového vnímání, prostorové orientace …

Studánku považuji za harmonické prostředí přátelské k rodičům a dětem. Místo, kde se od kořínků buduje možnost prvních sociálních kontaktů mimo prostředí rodiny. Všem, kteří se podílejí na její činnosti moc děkuji a obdivuji jejich životní energii a tvořivost.
Kontakty: telefon: 736 607 320, email: h.kubecova@seznam.cz

Jaroslava Jeřábková

Ve Studánce vedu cvičení Zdravá a krásná. Jsem atestovaný fyzioterapeut s více než 30ti letou praxí v oboru. Specializační kurzy-Měkké a mobilizační techniky, specializační kurz  na cvičení skolióz, kurz cvičení a péče po amputaci, SM-systém, kostrčový syndrom, škola zad, manuální lynfodrenáž, cvičení na nestabilních plochách, jóga v rehabilitaci atd. Mnoho let jsem vedla cvičení předškolních dětí, kondiční cvičení žen a cvičení na balonu.
 

Mgr. Milada Halouzková – vede modlitby matek

Milada Halouzková

Vystudovala jsem učitelství 1. stupně na MU v Brně, učila jsem jen krátce před nástupem na MD. Mám čtyři děti. Do MC/ RC jsem začala chodit před několika lety se synem Míšou do kroužků pro děti. Nyní v RC vedu Modlitby matek, s maminkami zde můžeme v důvěrné atmosféře sdílet své radosti i bolesti a společně se modlit nejen za své děti.

Aneta Nečová – lektorka Cvičení s kočárky

Již během studia na gymnáziu jsem se účastnila různých aktivit v DDM Tišnov. Vedla jsem kroužky s dětmi, jezdila na tábory a pomáhala jsem na akcích pro děti. Celý život se aktivně věnuji sportu, a tak i na mateřské dovolené jsem hledala způsob, jak skloubit dítě a sport.  Nejdříve jsme se synem navštěvovali pohybová cvičení v RC Studánka a zde jsem se dozvěděla o cvičení s kočárky. Tato aktivita se mi natolik zalíbila, že se od letošního roku stanu lektorkou cvičení s kočárky spolu s Terezou Skřepkovou.

Mgr. Zuzana Kurdiovská – členka rady, lektorka Zpívánek

P1030700
Jsem původem z Brna – Židenic, do Tišnova jsem od dětství jezdila a nakonec se sem přivdala. Počet obyvatel jsme s manželem rozšířili o tři rozpustilé dívenky: Marijánku (2011), Terinku (2013) a Bětušku (2015). Po rodičovské dovolené se těším zpátky mezi studenty tišnovského gymnázia, kde je budu zase učit francouzštině a základům společenských věd.

Mí rodiče mě vedli k lásce k přírodě, zajímám se o historii. Hraju na kytaru a zobcovou flétnu a 6 let jsem působila v poloprofesionálním Divadelním studiu V, což se mi teď ve Zpívánkách docela hodí.

Do Studánky jsem začala pravidelně chodit do Zpívánek, které teď i vedu. Od roku 2015 mám tu čest se podílet na chodu Studánky jako členka rady. Studánce vděčím za možnost zapojit se do společenského dění v Tišnově, za nové kamarádky i za nové vědomosti, dovednosti a zkušenosti.